Спільна стаття дослідників Науково-дослідного центру імені Антонія Годинки опублікована в міжнародному журналі категорії Q1 та D1

У престижному міжнародному журналі Journal of Multilingual and Multicultural Development опубліковано статтю дослідників Мовознавчого науково-дослідного центру ім. Антала Годинки під назвою Toponymy, language policy, and symbolic space in Hungary, Romania, and Ukraine: legal frameworks and linguistic landscapes.” Публікація пов’язана з результатами досліджень міжнародного проєкту Language Accessibility in Public Life – Language APL project (HUSKROUA/23/S/3.1/011) і розглядає питання мовних прав, використання топонімів та мовного ландшафту в порівняльному контексті Угорщини, Румунії та України.

Особливе значення статті полягає в тому, що один із ключових напрямів досліджень Науково-дослідного центру імені Антонія Годинки — вивчення мовного ландшафту та публічної видимості мов національних меншин — тепер представлено в порівняльному контексті трьох країн. Дослідження підкреслює, що топоніми, багатомовні написи та мовне оформлення публічного простору є не лише питаннями комунікації, а й важливими елементами символічної присутності, реалізації прав і суспільної видимості меншинних спільнот.

Публікація статті в журналі категорії Q1 та D1, що належить до провідного рівня міжнародних наукових рейтингів, є вагомим науковим досягненням для авторів, Черничка Степана та Корнелії Гіреш-Ласлов, а також для Науково-дослідного центру імені Антонія Годинки та Закарпатського угорського університету імені Ференца Ракоці ІІ. Пов’язана з науковими результатами міжнародного проєкту, ця публікація засвідчує, що дослідження, які здійснюються в закарпатських наукових осередках, є актуальними на міжнародному рівні та роблять внесок у наукове осмислення багатомовності, використання мов національних меншин, мовної доступності та мовної політики.