З нагоди 200-річчя заснування Угорської академії наук (УАН) співробітники нашого дослідного центру також представили результати лінгвістичних і суспільствознавчих досліджень, проведених на Закарпатті.
У 2025 році виповнюється 200 років з моменту заснування Угорської академії наук — ювілей, який відзначається цілою низкою наукових та культурних заходів. З цієї нагоди 22 травня в Будапешті, в головному будинку УАН, відбулася цілоденна конференція під назвою «Компетентність – Освіта – Баланс – Перспектива», організована Закарпатським угорським інститутом ім. Ференца Ракоці ІІ та Закарпатською угорською академічною радою.
На заході було широко представлено наукові здобутки нашого регіону. Серед учасників конференції були і співробітники науково-дослідного центру імені Годинки Антала, які виступили з доповідями про сучасні дослідження у галузі мовознавства, освіти та термінології.
Конференцію урочисто відкрили академік Карой Кочіш, представники інституту Іштван Чернічко та Ілдико Орос. У програмі обговорювалися такі теми, як стан угорської освіти на Закарпатті, досвід проведення оцінювання навчальних досягнень та адаптація цифрових методик оцінювання. У першій половині дня керівниця нашого дослідного центру, Корнелія Гіреш-Ласлов, презентувала проміжні результати закарпатських компетентнісних вимірювань. Згодом виступили також науковці Центру — Крістіан Вараді та Рейка Матей.

У другій половині дня Крістіан Вараді представив регіональний аспект підпрограми «Угорська термінологічна стратегія», а Корнелія Гіреш-Ласлов ознайомила присутніх із поточними результатами проєкту «Транскордонна мовна доступність у суспільному житті».

Конференцію доповнювали супровідні заходи: виставка постерів та фільм під назвою «Закарпаття – регіон на периферії», презентації книг та культурна програма. Серед іншого відвідувачі мали змогу ознайомитися з постерною виставкою «Видима двомовність на сучасному Закарпатті», яку підготували й оформили співробітники нашого центру. Завершив день яскравий виступ школи народного мистецтва «Тюліпан Танода», що представила аудиторії музично-танцювальну спадщину Закарпаття.

Участь у такому масштабному науковому заході є підтвердженням вагомої ролі нашого дослідного центру у формуванні сучасного мовознавчого дискурсу, а також свідченням інтеграції закарпатської наукової спільноти у загальноугорський академічний простір. Наші дослідження органічно вписуються в місію УАН — розвивати науку, служити суспільству та робити наукові знання загальнодоступними.